Al 7-lea succes stagional pentru elevii lui Sebastian Tudor

CSM Oradea a depășit pe ACS Constantin Brâncuși Târgu Jiu, scor 32-31. Meciul s-a desfășurat la Arena Antonio Alexe. Este cel de-al 7-lea succes stagional pentru elevii lui Sebastian Tudor, din tot atâtea partide disputate.

Confruntarea s-a derulat în întregime sub semnul echilibrului. Gorjenii au câștigat prima repriză la limită, scor 16-15. În schimb, elevii lui Sebastian Tudor au marcat de 17 ori în repriza secundă, atunci când oaspeții au replicat cu doar 15.

Acest rezultat este important în ecuația primei jumătăți a sezonului, întrucât echipa de handbal masculin din Oradea are șanse foarte mari să termine turul pe prima poziție a clasamentului. Următorul meci al echipei orădene este programat pentru duminica, 19 noiembrie, în deplasare. Adversar este Reșița, formație retrogradată recent din primul eșalon.