Baschet : CSM Oradea a obtinut a treia victorie consecutiva – 92 – 80 cu Targu Mures

Martin Zeno a debutat pentru CSM CSU Oradea în meciul susținut la Târgu-Mureș, în cadrul etapei a 25-a din sezonul regulat al Ligii Naționale de baschet masculin – ediția 2015/16. Americanul a avut o contribuție importantă la succesul impotriva muresenilor, scor 92-80

Noul jucător al CSM-ului a fost trimis pentru prima dată în teren în minutul 6, înlocuindu-l pe Miha Zupan, jucător ce a comis două greșeli personale. În sfertul al 3-lea, Zeno a început jocul pe parchet și a făcut-o în manieră impresionantă. A înscris primele șapte puncte ale CSM-ului în acest interval, reușind să înscrie de la mare distanță, prin slam dunk și de la linia de pedepasă.

Dincolo de cifre, Zeno a adus intensitate în apărare, a alergat extraordinar pe contraatac și a alimentat jocul CSM-ului în faza ofensivă.