Cei doi internaţionali bihoreni au marcat pentru echipele lor de club

Formaţia Ludogoreţ Razgrad a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Levski Sofia, într-un meci din play-off-ul campionatului Bulgariei, în care golurile au fost marcate de bihoreanul Claudiu Keşeru şi Cosmin Moţi. Ludogoreţ este lider în clasament, cu 67 de puncte, iar Levski este pe trei, cu 58 de puncte.

Cel de-al doilea internaţional din Bihor, George Puşcaş, a înscris un gol în meciul câştigat, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, în faţa fostei sale echipe, Benevento, în Serie B. El marcat în minutul 81, la aproximativ două minute după ce a intrat pe teren. Palermo ocupă locul trei în clasament, cu 56 de puncte, iar Benevento este pe patru, cu 50 de puncte. Lider în eşalonul secund din Italia este Brescia, care are 57 de puncte.