CSM Oradea s-a impus fără probleme pe terenul celor de la SCM Timișoara

CSM Oradea se impune, în deplasare, în duelul contra SCM Timișoara, după un meci dominat de la început până la final, în care gazdele au fost la conducere doar în sfertul 3, timp de mai puțîn de 3 minute, scor final 83-90.

De la CSM CSU Oradea s-au remarcat: Dragan Zekovic cu 19 puncte (1×3), 3 recuperări și o pasă decisivă, Kristopher Jameil Richard cu 15 puncte și 3 recuperări și Bogdan Nicolescu cu 14 puncte (2×3), 3 recuperări și 2 pase decisive.

CSM CSU Oradea susține următorul meci miercuri (20.03), ora 16:30, în deplasare. Adversar este Steaua București. Partida contează pentru manșa a 2-a din sferturile de finală ale Cupei României la baschet masculin. În campionat, următorul joc are loc sâmbătă (23.03), ora 19:35, tot în deplasare, pe terenul lui BC CSU Sibiu.