Luceafarul s-a calificat in optimile Cupei Romaniei la fotbal. Oradenii au invins cu 1-0 Metalosport Galati

Ieri s-au jucat primele meciuri din faza saisprezecimilor Cupei Romaniei la fotbal.  CFR Cluj s-a calificat dupa ce a castigat la Ramnicu Valcea, meciul cu CSM, Pandurii Targu Jiu a trecut de ACS Poli Timisoara iar Craiova a avut nevoie de prelungiri pentru a trece de Sepsi Targu Gheorghe.

Singura echipa din Liga a doua calificata dupa prima zi de intreceri este Luceafarul Oradea. Bihorenii au trecut cu 1-0 de Metalosport Galati. Golul a fost marcat de Arnăutu in minutul 60 din lovitura de la 11 metri.

Partidele din Cupa Romaniei se vor disputa pe parcursul a trei zile, iar ultimul meci se va disputa joi, 27 octombrie, cu începere de la ora 21:30.