Un bărbat cercetat pentru zeci de fapte penale, dat în urmărire generală de Poliția Română! Dacă îl vedeți, sunați la 112!

Puriș Cosmin Ciprian, un bărbat din județul Cluj cercetat pentru zeci de fapte penale, a fost dat în urmărire generală de Poliția Română.

Pe numele acestuia a fost emis un mandat de arestare preventivă pentru o perioadă de 30 de zile de Tribunalul Arad, însă nu este de găsit. Potrivit infohuedin.ro, Puriș este cercetat, judecat și condamnat pentru zeci de fapte penale. Deși a fost arestat preventiv și a făcut numeroase infracțiuni precum  furt, condus fără permis, amenințări, trafic de migranți și bătăi, Puriș a fost eliberat și plasat sub control judiciar de către judecătorii din Arad.

Pentru că nu și-a respectat obligațiile în timpul controlului judiciar, judecătorii din Arad au emis acum un ordin de arestare prevetivă, însă Cosmin Puriș a dispărut.

Dacă îl vedeți, sunați la 112.

Distribuie informația
Alte știri