CSM Oradea, o nouă victorie la scor în Superliga Națională de polo

CSM Oradea a învins concidatina CSU, scor 15-3, în cadrul unui meci din etapă a 2-a în Superliga Națională de polo pe apă – ediția 2024/25. Partida a avut loc sâmbătă (28.09), la bazinul olimpic Ioan Alexandrescu din Oradea. Pe reprize: 8-0, 1-1, 4-1, 2-1.

Marcatorii CSM-ului au fost: Filip Gardasevic – 4 goluri, Ivan Gusarov – 3 goluri, Levente Vancsik și David Belenyesi – 2 goluri fiecare, Adrian Pascaluta, Istvan Szabo, Ferenc Czenk și Darian Luncan – 1 gol fiecare.

CSM Oradea are două victorii din tot atâtea meciuri disputate în competiția internă. În schimb, CSU Oradea are 0-2.

Urmează trei meciuri în deplasare. Două la București, cu CSA Steaua și Sportul Studențesc, în Superliga, urmate de una în Germania, cu Hannover 1898, în Champions League.

Casă de vânzare în Sânnicolau Român, 3 camere - 150 mp, verandă, anexe. Plus o bucătărie de vară. Teren pentru grădină în suprafață de 15 ari. Fântână proprie. Posibilități de racordare la canalizare, apă și gaz. Drum asfaltat. Zonă foarte liniștită la o distanță de 30 km de Oradea, iar ca timp aprozimativ 30 minute, pe drumul noul realizat pe la Livada. Prețul 35.000 euro. Negociabil. Telefon 0743183715.