Energeticianul a stins Luceafarul Oradea in Valea Jiului

Fostul golgheter al Luceafarului, Vlad Rusu a marcat nu mai putin de 3 goluri pentru noua sa echipa, in prima etapa a Ligii secunde. Bihorenii au pierdut in final cu 0-4 . Doua dintre goluri au fost marcate in minutele de prelungire.

ENERGETICIANUL – LUCEAFĂRUL ORADEA 4-0
Stadion: Jiul (Petroşani – Hunedoara);
Arbitru: Mircea Ardelean (Arad); Asistenţi: Casian Băla (Arad) şi Răzvan Constantin Nistoran (Reşiţa).

►Energeticianul: H. Moldovan – Rob. Petre, D. Lung, Ninu, D. Drugă, Vl. Tudorache, C. Cristea, C. Neagu, Cioiu, V. Nicoară, Vl. Rusu
Rezerve: Bg. Miron – M. Ioniţă, Andr. Dragu, G. Enache, Stoenac, Al. Neacşa, C. Ionică
Antrenor: Cristian Dulca

►Luceafărul: Moga – Torişte, Oroş (cpt.), Opriş, Vas. Pop, G. Paraschiv, Codoban, Băican, Prejmerean, D. Lukacs, Gunie
Rezerve: Goia – Al. Dulca, Chiorean, Luduşan, Ban, Preoteasa, Mitrică
Antrenor: Cristian Lupuţ

►Min 90+1 4-0 Vlad Rusu şutează puternic, Moga respinge, atacantul Energeticianului insistă şi împinge mingea în plasă

►Min 90 3-0 Combinaţie între Stoenac şi Vlad Rusu, iar acesta din urmă trimite plasat, pe lângă portar

►Min 38 Iese Gunie şi intră Mitrică

►Min 30 2-0 Combinaţie între Nicoară şi Vlad Rusu, iar acesta pune latul din interiorul careul şi trimite plasat la semi-înălţime, pe lângă Moga

►Min 27 1-0 Cosmin Neagu deschide scorul cu un şut din 10 metri, la colţul scurt, în stânga portarului

►Min 23 Drugă e aproape să trimită în propria poartă la o respingere, însă mingea se loveşte, norocos pentru gazde, de bară

►Min 15 Energeticianul are şi ea o primă mare ocazie de gol. Vlad Rusu, fostul golgheter al Luceafărului şi al sezonului trecut al Ligii 2, trimite cu capul din 9 metri, însă Moga e pe fază şi respinge

►Min 13 Combinaţie de pase a jucătorilor lui Lupuţ, Paraschiv primeşte şi pasează la marginea careului lui Vasile Pop, iar acesta trage înşelător de la 16 metri, însă mingea se duce puţin pe lângă bară

Casă de vânzare în Sânnicolau Român, 3 camere - 150 mp, verandă, anexe. Plus o bucătărie de vară. Teren pentru grădină în suprafață de 15 ari. Fântână proprie. Posibilități de racordare la canalizare, apă și gaz. Drum asfaltat. Zonă foarte liniștită la o distanță de 30 km de Oradea, iar ca timp aprozimativ 30 minute, pe drumul noul realizat pe la Livada. Prețul 35.000 euro. Negociabil. Telefon 0743183715.