Baschetbalistii oradeni au câștigat al doilea meci din faza secundă a sezonului regulat din Liga Naționala

CSM CSU Oradea a trecut acasa de Steaua CSM EximBank București, după un meci în care reusita aruncarilor de distanta a contat semnificativ.

Cele două formații au mers umăr la umăr până la finalul sfertului pe care Steaua avea să-l câștige cu scorul de 27-24. În următoarea perioadă de joc cele două echipe nu au reușit să marcheze la fel de mult. Elevii lui Cristian Achim au revenit excelent și diferența dintre cele două combatante era minimă după 30 de minute de joc. CSM Oradea și continuat să fie precisă de la distanță și s-a desprins la 10 puncte. Oaspeții au mai redus din diferenta, iar la final tabela a indicat scorul de 80-72 pentru gazde.

Martin Zeno a fost omul meciului cu 28 de puncte (5x3p), 3 recuperări și 3 pase decisive. Andrei Mandache și Muhamed Pasalic au contribuit fiecare cu câte 15 puncte.

Casă de vânzare în Sânnicolau Român, 3 camere - 150 mp, verandă, anexe. Plus o bucătărie de vară. Teren pentru grădină în suprafață de 15 ari. Fântână proprie. Posibilități de racordare la canalizare, apă și gaz. Drum asfaltat. Zonă foarte liniștită la o distanță de 30 km de Oradea, iar ca timp aprozimativ 30 minute, pe drumul noul realizat pe la Livada. Prețul 35.000 euro. Negociabil. Telefon 0743183715.