Final de sezon pentru handbalistii oradeni

Echipa de handbal masculin CSM Oradea a terminat sezonul 2016/17. Elevii lui Sebastian Tudor au fost învinși în ultima etapă, în deplasarea de la Sighișoara. HCM din localitate a învins cu scorul de 33-30.

Partida a avut două repriza diametral opuse. Prima a fost adjudecată de Oradea cu scorul de 15-13. Defensiva CSM-ului a cedat în partea a 2-a, atunci când a încasat 20 de goluri și a pierdut la o diferență de trei lungimi.

În urma acestui rezultat, CSM Oradea încheie sezonul cu un bilanț general de 15 victorii, 3 rezultate de egalitate și tot atâtea înfrângeri. Astfel, bihorenii au acumulat 48 puncte și s-au clasat pe locul al 2-lea în ierarhia generală a Seriei B din Divizia A.

Casă de vânzare în Sânnicolau Român, 3 camere - 150 mp, verandă, anexe. Plus o bucătărie de vară. Teren pentru grădină în suprafață de 15 ari. Fântână proprie. Posibilități de racordare la canalizare, apă și gaz. Drum asfaltat. Zonă foarte liniștită la o distanță de 30 km de Oradea, iar ca timp aprozimativ 30 minute, pe drumul noul realizat pe la Livada. Prețul 35.000 euro. Negociabil. Telefon 0743183715.