Handbalistii oradeni au obtinut o noua victorie in campionatul Diviziei A, editia 2016-2017

Formația antrenată de către Sebastian Tudor a dispus de Academia Minaur Baia Mare, scor 24-20.

“Partida a demarat sub semnul echilibrului, cele două echipe fiind de nedespărțit la jumătatea confruntării. A fost o primă repriză destul de săracă în realizări pe tabela de marcaj. Situația după 30 minute de joc era de 9-9. În a 2-a repriză, CSM-ul a înscris de 15 ori și s-a desprins decisiv”, se arata pe site-ul clubului.

Acesta a fost cel de-al 12-lea succes stagional pentru CSM Oradea din totalul de 14 partide disputate. Celelalte două jocuri s-au încheiat la egalitate. Oradea are 38 puncte și se situează pe locul al 2-lea, la două puncte în urma lui Minaur Baia Mare.

Următorul meci al handbalistilor de la CSM este programat pentru 11 martie, la Cluj-Napoca, cu Universitatea din localitate. Jocul va conta pentru etapa a 17-a.

Distribuie informația

Casă de vânzare în Sânnicolau Român, 3 camere - 150 mp, verandă, anexe. Plus o bucătărie de vară. Teren pentru grădină în suprafață de 15 ari. Fântână proprie. Posibilități de racordare la canalizare, apă și gaz. Drum asfaltat. Zonă foarte liniștită la o distanță de 30 km de Oradea, iar ca timp aprozimativ 30 minute, pe drumul noul realizat pe la Livada. Prețul 35.000 euro. Negociabil. Telefon 0743183715.