Intervenție Salvamont în Bihor și alte județe: patru persoane salvate în ultimele 24 de ore

Foto: facebook/ salvamont romania

În ultimele 24 de ore, la Dispeceratul Național Salvamont au fost primite patru apeluri de urgență pentru intervenția echipelor de salvatori montani: unul pentru Salvamont Bihor, unul pentru Salvamont Bacău, unul pentru Salvamont Harghita și unul pentru Salvamont Sibiu.

În urma acestor acțiuni au fost salvate patru persoane, dintre care una a fost transportată cu Ambulanța SMURD.

De asemenea, au fost înregistrate 15 apeluri prin care turiștii au solicitat informații și sfaturi despre diferite trasee montane.

Echipele Salvamont România vă îndeamnă la prudență și responsabilitate atunci când porniți pe munte și vă invită să le fiți alături în campania de reducere a numărului de accidente montane.

Alte știri