Naționala de fotbal a făcut spectacol în Kosovo la debutul lui Mircea Lucescu: trei goluri și două bare

foto / FB / Echipa Nationala de Fotbal

Echipa națională a României a debutat cu dreptul în mandatul lui Mircea Lucescu și a învins Kosovo, scor 3-0, în Liga Națiunilor.

Cu aceeasi echipă folosită și de Edi Iordănescu România a reușit să deschidă scorul în minutul 40, când Dennis Man a luat o acțiune pe cont propriu și a finalizat-o din marginea careului cu un șut pe jos. În minutul 44, Man a făcut din nou spectacol și a pasat ideal către Valentin Mihăilă, dar acesta a tras în bara laterală.

În startul părții secunde, Dennis Man a fost agățat în careu, iar Răzvan Marin a transformat penalty-ul fără probleme.

Imediat, România a fost aproape de golul de 3-0, dar Mihăilă a șutat din nou în bară. Mihăilă a contribuit totuși la golul de 3-0 din minutul 82. Șutul său pe jos a fost respins de portar până la Drăguș, care a împins mingea în poartă.

România va întâlni luni, de la ora 21:45, naționala Lituaniei în următorul meci din Liga Națiunilor.