Poloiștii orădeni au învins campioana Germaniei în Champions League

CSM Oradea a invins in Germania pe Waspo Hannover, scor 11-10, in prima etapa din Water Polo Champions League – editia 2024/25. Partida a avut loc la Magdeburg in cursul serii de marti (08.10). Pe reprize: 5-2, 2-1, 4-5, 0-2.

Ivan Gusarov a marcat 3 goluri, Filip Gardasevic si David Belenyesi au avut cate 2 reusite, iar Tiberiu Negrean, Nichita Ilisie, Levente Vancsik si Tommasso Insinna au avut cate o reusita pentru CSMOradea.

In celalalt meci al Grupei A, Novi Beograd a invins pe Steaua Bucuresti, scor 11-7.

Marti (15.10), ora 21:00, la bazinul Ioan Alexandrescu din Oradea, CSM-ul primeste vizita lui Novi Beograd.

În Grupa A a Ligii Campionilor la polo pe apă, alături de CSM Oradea sunt Steaua, Hannover și Novi Belgrad, iar primele două clasate se vor califica în sferturile de finală ale competiției.