Ligia Bara Grozav e vicecampioană națională de sală, la săritură în înălțime

Ligia Bara Grozav a devenit, duminică, vicecampioană națională în proba de săritură în înălțime. Antrenată de Mariana și Virgil Preda, sportiva legitimată la CSM CSU Oradea, a luat startul în cadrul Campionatelor Naționale de sală pentru seniori și tineret – ediția 2018. Evenimentul s-a desfășurat la București.

Sportiva CSM CSU Oradea a obținut același rezultat precum câștigătoarea probei, Daniela Stanciu (CSA Steaua București). Ambele atlete au depășit borna 1.84 metri, conform site-ului csmoradea.ro. Departajarea s-a făcut la numărul de încercări, sportiva de la Steaua având mai puține decât Ligia.

Celelalte rezultate înregistrate de sportivii CSM CSU Oradea:
Delia Neag a ocupat locul 7 la proba de săritură în înălțime feminin. Ea a avut un rezultat de 1.65 metri.
Ștefan Hercuț a ocupat locul 8 în proba de 3.000 metri cu un rezultat de 8 minute 43.63 secunde.
Iuliu Manoilă s-a clasat pe locul 13 la săritura în lungime, cu rezultatul de 6.65 metri.