10 mai: Incidența cazurilor de COVID-19 în fiecare județ. Vezi cum stă Bihorul

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 620 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.  

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba20840241,48
2.Arad2342190,93
3.Argeș26895241,06
4.Bacău2584730,58
5.Bihor28775291,17
6.Bistrița-Năsăud1170970,82
7.Botoșani1398890,53
8.Brașov43198141,10
9.Brăila13101100,82
10.Buzău1237370,64
11.Caraș-Severin11155141,32
12.Călărași993050,70
13.Cluj56778261,54
14.Constanța42512380,81
15.Covasna833830,95
16.Dâmbovița22271120,60
17.Dolj26330170,70
18.Galați27272200,86
19.Giurgiu1089370,66
20.Gorj914810,27
21.Harghita812290,85
22.Hunedoara2264160,93
23.Ialomița1066350,66
24.Iași41961120,54
25.Ilfov44675481,46
26.Maramureș2021140,36
27.Mehedinți819030,81
28.Mureș23622291,19
29.Neamț18557 80,73
30.Olt14389220,58
31.Prahova34539321,26
32.Satu Mare1287260,42
33.Sălaj1080930,95
34.Sibiu26061341,26
35.Suceava23964100,31
36.Teleorman13524111,02
37.Timiș53822161,16
38.Tulcea827650,69
39.Vaslui1580760,41
40.Vâlcea16186150,78
41.Vrancea1052970,70
42.Mun. București1818371851,59
43.Cazuri noi nealocate pe județe  700*-135 
 TOTAL1.066.731620 
Distribuie informația

Casă de vânzare în Sânnicolau Român, 3 camere - 150 mp, verandă, anexe. Plus o bucătărie de vară. Teren pentru grădină în suprafață de 15 ari. Fântână proprie. Posibilități de racordare la canalizare, apă și gaz. Drum asfaltat. Zonă foarte liniștită la o distanță de 30 km de Oradea, iar ca timp aprozimativ 30 minute, pe drumul noul realizat pe la Livada. Prețul 35.000 euro. Negociabil. Telefon 0743183715.

Alte știri