12 mai: Incidența cazurilor de COVID-19 în fiecare județ. Vezi cum stă Bihorul

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 930 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.  

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba20891201,46
2.Arad23461260,82
3.Argeș26974421,00
4.Bacău25871120,51
5.Bihor28849241,12
6.Bistrița-Năsăud11752230,77
7.Botoșani1401170,46
8.Brașov43264321,03
9.Brăila13133190,75
10.Buzău12397100,57
11.Caraș-Severin11218361,19
12.Călărași994790,62
13.Cluj56891591,43
14.Constanța42574120,77
15.Covasna8393460,94
16.Dâmbovița2231080,56
17.Dolj26374240,63
18.Galați27321360,80
19.Giurgiu1091470,58
20.Gorj915950,23
21.Harghita8159190,83
22.Hunedoara22695200,91
23.Ialomița1068090,59
24.Iași42026350,52
25.Ilfov44737351,37
26.Maramureș2023390,34
27.Mehedinți8220190,78
28.Mureș23679301,08
29.Neamț18624310,71
30.Olt14416180,57
31.Prahova34625461,22
32.Satu Mare1289570,38
33.Sălaj1083630,87
34.Sibiu26122281,17
35.Suceava24003270,30
36.Teleorman13555150,84
37.Timiș53903461,01
38.Tulcea8294100,65
39.Vaslui15832100,37
40.Vâlcea16221230,73
41.Vrancea10554150,63
42.Mun. București1820901271,42
43.Cazuri noi nealocate pe județe  714*-109 
 TOTAL1.068.817930 
Distribuie informația

Casă de vânzare în Sânnicolau Român, 3 camere - 150 mp, verandă, anexe. Plus o bucătărie de vară. Teren pentru grădină în suprafață de 15 ari. Fântână proprie. Posibilități de racordare la canalizare, apă și gaz. Drum asfaltat. Zonă foarte liniștită la o distanță de 30 km de Oradea, iar ca timp aprozimativ 30 minute, pe drumul noul realizat pe la Livada. Prețul 35.000 euro. Negociabil. Telefon 0743183715.

Alte știri