13 mai: Incidența cazurilor de COVID-19 în fiecare județ. Vezi cum stă Bihorul

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 953 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.  

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba20917261,44
2.Arad23475140,80
3.Argeș27006320,99
4.Bacău25892210,49
5.Bihor28872231,13
6.Bistrița-Năsăud1176190,74
7.Botoșani14022110,44
8.Brașov43293291,00
9.Brăila1314290,75
10.Buzău12415180,57
11.Caraș-Severin11244261,17
12.Călărași9962150,56
13.Cluj56956651,38
14.Constanța42615410,75
15.Covasna8408150,91
16.Dâmbovița22326160,53
17.Dolj26399250,62
18.Galați27345240,77
19.Giurgiu1092280,56
20.Gorj916120,22
21.Harghita816670,86
22.Hunedoara22712170,88
23.Ialomița1068330,53
24.Iași42041150,51
25.Ilfov44759221,32
26.Maramureș20246130,33
27.Mehedinți8232120,75
28.Mureș23700211,07
29.Neamț18646220,71
30.Olt14441250,56
31.Prahova34693681,19
32.Satu Mare1290050,38
33.Sălaj10846100,89
34.Sibiu26148261,16
35.Suceava24018150,30
36.Teleorman13569140,81
37.Timiș53949461,02
38.Tulcea829840,61
39.Vaslui1584190,37
40.Vâlcea16242210,71
41.Vrancea10569150,60
42.Mun. București182185951,30
43.Cazuri noi nealocate pe județe  753*39 
 TOTAL1.069.770953 
Distribuie informația

Casă de vânzare în Sânnicolau Român, 3 camere - 150 mp, verandă, anexe. Plus o bucătărie de vară. Teren pentru grădină în suprafață de 15 ari. Fântână proprie. Posibilități de racordare la canalizare, apă și gaz. Drum asfaltat. Zonă foarte liniștită la o distanță de 30 km de Oradea, iar ca timp aprozimativ 30 minute, pe drumul noul realizat pe la Livada. Prețul 35.000 euro. Negociabil. Telefon 0743183715.

Alte știri