15 mai: Incidența cazurilor de COVID-19 în fiecare județ. Vezi cum stă Bihorul

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 729 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.  

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba20971271,25
2.Arad2350390,64
3.Argeș27072360,91
4.Bacău2591050,40
5.Bihor28920250,94
6.Bistrița-Năsăud1178170,66
7.Botoșani1404680,40
8.Brașov43346160,87
9.Brăila13163110,66
10.Buzău12445150,48
11.Caraș-Severin11274211,09
12.Călărași997550,48
13.Cluj57041491,26
14.Constanța42659220,65
15.Covasna8452150,83
16.Dâmbovița22355130,51
17.Dolj26436150,55
18.Galați27370160,67
19.Giurgiu1093230,51
20.Gorj916720,21
21.Harghita819090,82
22.Hunedoara22743110,81
23.Ialomița1069150,42
24.Iași42107350,46
25.Ilfov4480121,14
26.Maramureș2026040,32
27.Mehedinți825480,70
28.Mureș23743250,89
29.Neamț18694230,66
30.Olt1445990,49
31.Prahova34798481,13
32.Satu Mare1291250,34
33.Sălaj1086650,77
34.Sibiu26199271,06
35.Suceava24045130,29
36.Teleorman1359260,69
37.Timiș54015310,89
38.Tulcea8317100,56
39.Vaslui1585570,34
40.Vâlcea16272140,65
41.Vrancea1059190,57
42.Mun. București182400971,11
43.Cazuri noi nealocate pe județe  712*6 
 TOTAL1.071.334729 
Distribuie informația

Casă de vânzare în Sânnicolau Român, 3 camere - 150 mp, verandă, anexe. Plus o bucătărie de vară. Teren pentru grădină în suprafață de 15 ari. Fântână proprie. Posibilități de racordare la canalizare, apă și gaz. Drum asfaltat. Zonă foarte liniștită la o distanță de 30 km de Oradea, iar ca timp aprozimativ 30 minute, pe drumul noul realizat pe la Livada. Prețul 35.000 euro. Negociabil. Telefon 0743183715.

Alte știri