16 mai: Incidența cazurilor de COVID-19 în fiecare județ. Vezi cum stă Bihorul

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 565 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.  

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba20990191,20
2.Arad23516130,58
3.Argeș27090180,86
4.Bacău2591550,36
5.Bihor28938180,89
6.Bistrița-Năsăud1179090,62
7.Botoșani1405370,38
8.Brașov43359130,82
9.Brăila1317290,63
10.Buzău12464190,48
11.Caraș-Severin11284101,05
12.Călărași997940,48
13.Cluj57097561,18
14.Constanța42676170,62
15.Covasna8464120,80
16.Dâmbovița22370150,48
17.Dolj26447110,52
18.Galați27380100,64
19.Giurgiu10946140,50
20.Gorj916920,19
21.Harghita819330,76
22.Hunedoara22758150,76
23.Ialomița1069430,40
24.Iași42123160,42
25.Ilfov44832311,06
26.Maramureș2026770,30
27.Mehedinți825950,70
28.Mureș23758150,82
29.Neamț18707130,64
30.Olt1446560,45
31.Prahova34830321,11
32.Satu Mare1291420,32
33.Sălaj1087150,73
34.Sibiu26218191,02
35.Suceava2405490,29
36.Teleorman1359860,67
37.Timiș54041260,84
38.Tulcea8331140,55
39.Vaslui15866110,31
40.Vâlcea1627970,61
41.Vrancea1059430,55
42.Mun. București1825301301,06
43.Cazuri noi nealocate pe județe  618*-94 
 TOTAL1.071.899565 
Distribuie informația

Casă de vânzare în Sânnicolau Român, 3 camere - 150 mp, verandă, anexe. Plus o bucătărie de vară. Teren pentru grădină în suprafață de 15 ari. Fântână proprie. Posibilități de racordare la canalizare, apă și gaz. Drum asfaltat. Zonă foarte liniștită la o distanță de 30 km de Oradea, iar ca timp aprozimativ 30 minute, pe drumul noul realizat pe la Livada. Prețul 35.000 euro. Negociabil. Telefon 0743183715.

Alte știri