19 mai: Incidența cazurilor de COVID-19 în fiecare județ. Vezi cum stă Bihorul

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 707 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.  

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba21043191,12
2.Arad23538140,48
3.Argeș27142180,77
4.Bacău25951180,30
5.Bihor29029450,79
6.Bistrița-Năsăud1181360,58
7.Botoșani1407560,35
8.Brașov43436260,72
9.Brăila1319280,52
10.Buzău12488110,45
11.Caraș-Severin11327180,98
12.Călărași999410,41
13.Cluj57204271,14
14.Constanța42729230,54
15.Covasna847790,77
16.Dâmbovița2239660,43
17.Dolj26482120,45
18.Galați27424130,57
19.Giurgiu1095640,45
20.Gorj917860,17
21.Harghita820960,68
22.Hunedoara22792140,69
23.Ialomița1071170,36
24.Iași42170150,41
25.Ilfov44897260,96
26.Maramureș20300110,26
27.Mehedinți827880,64
28.Mureș23795240,68
29.Neamț18758210,58
30.Olt14496120,47
31.Prahova34916431,03
32.Satu Mare1293140,28
33.Sălaj1088630,68
34.Sibiu26292210,90
35.Suceava24091110,26
36.Teleorman13625120,59
37.Timiș54104300,74
38.Tulcea8364150,54
39.Vaslui1589170,26
40.Vâlcea16308150,52
41.Vrancea10620130,48
42.Mun. București1827611120,84
43.Cazuri noi nealocate pe județe  610*-13 
 TOTAL1.073.679707 
Distribuie informația

Casă de vânzare în Sânnicolau Român, 3 camere - 150 mp, verandă, anexe. Plus o bucătărie de vară. Teren pentru grădină în suprafață de 15 ari. Fântână proprie. Posibilități de racordare la canalizare, apă și gaz. Drum asfaltat. Zonă foarte liniștită la o distanță de 30 km de Oradea, iar ca timp aprozimativ 30 minute, pe drumul noul realizat pe la Livada. Prețul 35.000 euro. Negociabil. Telefon 0743183715.

Alte știri