19 medalii pentru micii karatiști de la CS Focus Oradea, la „Cupa Golden”

Sâmbătă, 8 iunie, în localitatea Giroc, în apropiere de Timișoara, a fost organizată Cupa Golden, competiție de karate la care au fost înregistrate 440 de înscrieri, de la mai mai multe cluburi din țară și nu numai.

Clubul Sportiv Focus Oradea a participat la acest eveniment cu un lot de 18 sportivi (20 înscrieri) care au obținut 19 medalii, unii dintre aceștia participând la două categorii.

Pe prima treaptă a podiumului au urcat: Cataleya Morar, Ivette Iordache, Sara Morar, Alexandra Firez, Bogdan Tiponuț, Patrick Roșu, Răzvan Tiponuț, Ianis Iordache, Markus Marmolejo.

Pe locul ll s-au situat: Roxana Magda, Ivette Iordache, Claudia Racz, Rareș Firez, Ianis Roșu, Ștefan Petrila și Toie Alexandru.

Au încheiat competiția pe poziția a lll–a: Maria Coman, Ianis Iordache și Andrei Tiponuț.

În ciuda faptului că nu s-a clasat pe podium, sportivul Raul Avram a avut o evoluție frumoasă în meci.

Instructorul sportiv Marius Roșu felicită sportivii pentru munca depusă și performanța obținută și își arată recunoștința față de părinți, prin sprijinul constant acordat de fiecare dată.