2 mai: Incidența cazurilor de COVID-19 în fiecare județ. Vezi cum stă Bihorul

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 1.083 de cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.  

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba20557201,96
2.Arad23267181,78
3.Argeș26562291,32
4.Bacău25682181,02
5.Bihor28427341,92
6.Bistrița-Năsăud11600171,28
7.Botoșani1388830,77
8.Brașov42884361,64
9.Brăila12990241,28
10.Buzău12247160,96
11.Caraș-Severin10962371,79
12.Călărași9852140,94
13.Cluj5615082,36
14.Constanța42221121,48
15.Covasna8263311,77
16.Dâmbovița22144170,87
17.Dolj26085211,02
18.Galați2696411,40
19.Giurgiu1080491,01
20.Gorj910630,40
21.Harghita7961131,13
22.Hunedoara22451191,51
23.Ialomița1058731,09
24.Iași41699120,95
25.Ilfov44331482,47
26.Maramureș20114120,46
27.Mehedinți807991,03
28.Mureș23337391,70
29.Neamț18357 171,06
30.Olt14264101,05
31.Prahova34000301,67
32.Satu Mare1280860,83
33.Sălaj10706101,47
34.Sibiu25772571,73
35.Suceava2382530,38
36.Teleorman1337391,41
37.Timiș53462471,82
38.Tulcea8206121,03
39.Vaslui15727240,58
40.Vâlcea16060141,28
41.Vrancea1040390,92
42.Mun. București1802891332,62
43.Cazuri noi nealocate pe județe  1189*179 
 TOTAL1.057.6551.083 
Distribuie informația

Casă de vânzare în Sânnicolau Român, 3 camere - 150 mp, verandă, anexe. Plus o bucătărie de vară. Teren pentru grădină în suprafață de 15 ari. Fântână proprie. Posibilități de racordare la canalizare, apă și gaz. Drum asfaltat. Zonă foarte liniștită la o distanță de 30 km de Oradea, iar ca timp aprozimativ 30 minute, pe drumul noul realizat pe la Livada. Prețul 35.000 euro. Negociabil. Telefon 0743183715.

Alte știri