21 mai: Incidența cazurilor de COVID-19 în fiecare județ. Vezi cum stă Bihorul

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 484 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.  

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba21092231,12
2.Arad23556100,47
3.Argeș27180190,72
4.Bacău2596860,28
5.Bihor29068220,78
6.Bistrița-Năsăud1182870,57
7.Botoșani1409780,36
8.Brașov43485190,71
9.Brăila1320330,52
10.Buzău1250860,45
11.Caraș-Severin11361100,97
12.Călărași1000250,39
13.Cluj57273251,07
14.Constanța42755120,53
15.Covasna849070,76
16.Dâmbovița22410100,41
17.Dolj26510120,43
18.Galați27449120,53
19.Giurgiu1097070,43
20.Gorj918760,15
21.Harghita822120,61
22.Hunedoara2280550,64
23.Ialomița1071850,33
24.Iași42210140,42
25.Ilfov44924120,91
26.Maramureș2031380,28
27.Mehedinți828530,59
28.Mureș23833240,63
29.Neamț18801240,59
30.Olt1451590,48
31.Prahova34986360,97
32.Satu Mare1293810,29
33.Sălaj1089220,67
34.Sibiu26342150,89
35.Suceava24111100,27
36.Teleorman1363660,53
37.Timiș54138150,70
38.Tulcea838270,59
39.Vaslui1590260,25
40.Vâlcea1632670,51
41.Vrancea1063270,42
42.Mun. București182917650,79
43.Cazuri noi nealocate pe județe  562*-28 
 TOTAL1.074.781484 
Distribuie informația

Casă de vânzare în Sânnicolau Român, 3 camere - 150 mp, verandă, anexe. Plus o bucătărie de vară. Teren pentru grădină în suprafață de 15 ari. Fântână proprie. Posibilități de racordare la canalizare, apă și gaz. Drum asfaltat. Zonă foarte liniștită la o distanță de 30 km de Oradea, iar ca timp aprozimativ 30 minute, pe drumul noul realizat pe la Livada. Prețul 35.000 euro. Negociabil. Telefon 0743183715.

Alte știri