23 aprilie: Incidența cazurilor de COVID-19 în fiecare județ. Vezi cum stă Bihorul

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 2.523 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos. 

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba20178552,81
2.Arad22927712,82
3.Argeș26086451,93
4.Bacău25334811,49
5.Bihor27931742,73
6.Bistrița-Năsăud11385332,00
7.Botoșani13709191,17
8.Brașov423721052,84
9.Brăila12763342,21
10.Buzău12033341,49
11.Caraș-Severin10657552,14
12.Călărași9685231,35
13.Cluj554071474,04
14.Constanța41740872,43
15.Covasna8059622,84
16.Dâmbovița21923321,32
17.Dolj25710631,53
18.Galați26588492,14
19.Giurgiu10690181,83
20.Gorj9043110,64
21.Harghita7789301,44
22.Hunedoara22121362,75
23.Ialomița10444291,69
24.Iași41304931,55
25.Ilfov437651064,13
26.Maramureș20004220,71
27.Mehedinți7926191,26
28.Mureș228191022,42
29.Neamț18056 531,60
30.Olt14066301,47
31.Prahova333161142,13
32.Satu Mare12681241,36
33.Sălaj10535342,01
34.Sibiu25335672,59
35.Suceava23679250,62
36.Teleorman13106462,10
37.Timiș52801922,72
38.Tulcea8078191,72
39.Vaslui15569200,94
40.Vâlcea15815482,09
41.Vrancea10214251,28
42.Mun. București1776294704,15
43.Cazuri noi nealocate pe județe  1249*-79 
 TOTAL1.042.5212.523 
Distribuie informația

Casă de vânzare în Sânnicolau Român, 3 camere - 150 mp, verandă, anexe. Plus o bucătărie de vară. Teren pentru grădină în suprafață de 15 ari. Fântână proprie. Posibilități de racordare la canalizare, apă și gaz. Drum asfaltat. Zonă foarte liniștită la o distanță de 30 km de Oradea, iar ca timp aprozimativ 30 minute, pe drumul noul realizat pe la Livada. Prețul 35.000 euro. Negociabil. Telefon 0743183715.

Alte știri