24 mai: Incidența cazurilor de COVID-19 în fiecare județ. Vezi cum stă Bihorul

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 230 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.  

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba2112860,90
2.Arad2356810,33
3.Argeș2723590,57
4.Bacău2597930,21
5.Bihor29116160,63
6.Bistrița-Năsăud1183520,43
7.Botoșani1411320,30
8.Brașov43512100,55
9.Brăila1321720,38
10.Buzău1252550,36
11.Caraș-Severin1138040,76
12.Călărași1001430,29
13.Cluj5733680,83
14.Constanța42805110,43
15.Covasna850300,57
16.Dâmbovița2242130,33
17.Dolj2652960,29
18.Galați27491190,38
19.Giurgiu1097710,30
20.Gorj919400,13
21.Harghita822710,40
22.Hunedoara2281520,45
23.Ialomița1073060,27
24.Iași4225390,34
25.Ilfov44956140,64
26.Maramureș2032610,23
27.Mehedinți830430,46
28.Mureș2385220,48
29.Neamț1882530,52
30.Olt1452840,37
31.Prahova3504260,73
32.Satu Mare1294700,23
33.Sălaj1090200,45
34.Sibiu26374120,75
35.Suceava2412420,23
36.Teleorman1364720,37
37.Timiș5418230,55
38.Tulcea840170,53
39.Vaslui1591120,22
40.Vâlcea1635090,45
41.Vrancea1064320,33
42.Mun. București183049410,59
43.Cazuri noi nealocate pe județe  507*-12 
 TOTAL1.075.773230 
Distribuie informația

Casă de vânzare în Sânnicolau Român, 3 camere - 150 mp, verandă, anexe. Plus o bucătărie de vară. Teren pentru grădină în suprafață de 15 ari. Fântână proprie. Posibilități de racordare la canalizare, apă și gaz. Drum asfaltat. Zonă foarte liniștită la o distanță de 30 km de Oradea, iar ca timp aprozimativ 30 minute, pe drumul noul realizat pe la Livada. Prețul 35.000 euro. Negociabil. Telefon 0743183715.

Alte știri