25 mai: Incidența cazurilor de COVID-19 în fiecare județ. Vezi cum stă Bihorul

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 381 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.  

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba2113790,83
2.Arad2357240,31
3.Argeș27246110,54
4.Bacău2598780,19
5.Bihor29133170,57
6.Bistrița-Năsăud1184050,40
7.Botoșani1411520,29
8.Brașov43528160,51
9.Brăila1322250,36
10.Buzău1252830,35
11.Caraș-Severin1138330,72
12.Călărași1001400,28
13.Cluj57356200,76
14.Constanța42819140,41
15.Covasna850850,53
16.Dâmbovița2242650,31
17.Dolj2653780,28
18.Galați27504130,34
19.Giurgiu1098250,30
20.Gorj919730,14
21.Harghita822700,34
22.Hunedoara2282050,40
23.Ialomița1073330,25
24.Iași42264110,31
25.Ilfov44976200,58
26.Maramureș2033370,22
27.Mehedinți830510,44
28.Mureș2385750,43
29.Neamț18842170,48
30.Olt14541130,35
31.Prahova3505080,67
32.Satu Mare1295140,21
33.Sălaj1090530,40
34.Sibiu26386120,69
35.Suceava2413280,22
36.Teleorman1365030,35
37.Timiș54192100,50
38.Tulcea840320,48
39.Vaslui1591210,20
40.Vâlcea1635220,41
41.Vrancea1065070,32
42.Mun. București183091420,55
43.Cazuri noi nealocate pe județe  548*41 
 TOTAL1.076.154381 
Distribuie informația

Casă de vânzare în Sânnicolau Român, 3 camere - 150 mp, verandă, anexe. Plus o bucătărie de vară. Teren pentru grădină în suprafață de 15 ari. Fântână proprie. Posibilități de racordare la canalizare, apă și gaz. Drum asfaltat. Zonă foarte liniștită la o distanță de 30 km de Oradea, iar ca timp aprozimativ 30 minute, pe drumul noul realizat pe la Livada. Prețul 35.000 euro. Negociabil. Telefon 0743183715.

Alte știri