26 aprilie: Incidența cazurilor de COVID-19 în fiecare județ. Vezi cum stă Bihorul

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 1.256 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.  

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba20298482,40
2.Arad23043252,47
3.Argeș26240421,66
4.Bacău25470331,33
5.Bihor28067252,52
6.Bistrița-Năsăud11452121,74
7.Botoșani13778201,04
8.Brașov42506372,25
9.Brăila12829111,79
10.Buzău12105151,23
11.Caraș-Severin10765342,10
12.Călărași9749191,20
13.Cluj556651033,29
14.Constanța41912462,01
15.Covasna810312,40
16.Dâmbovița21990281,10
17.Dolj25845281,29
18.Galați26741301,87
19.Giurgiu1073481,58
20.Gorj906660,52
21.Harghita784561,32
22.Hunedoara22238212,22
23.Ialomița10498211,48
24.Iași41442221,31
25.Ilfov439941103,39
26.Maramureș20034100,63
27.Mehedinți7979131,21
28.Mureș22968452,11
29.Neamț18153 251,37
30.Olt14138151,30
31.Prahova33574372,02
32.Satu Mare1272031,14
33.Sălaj1059251,75
34.Sibiu25495332,20
35.Suceava23735170,52
36.Teleorman13196361,78
37.Timiș53037522,36
38.Tulcea812881,35
39.Vaslui1561580,81
40.Vâlcea15894241,75
41.Vrancea10286201,10
42.Mun. București1785872753,46
43.Cazuri noi nealocate pe județe  1014*-121 
 TOTAL1.047.5201.256 
Distribuie informația

Casă de vânzare în Sânnicolau Român, 3 camere - 150 mp, verandă, anexe. Plus o bucătărie de vară. Teren pentru grădină în suprafață de 15 ari. Fântână proprie. Posibilități de racordare la canalizare, apă și gaz. Drum asfaltat. Zonă foarte liniștită la o distanță de 30 km de Oradea, iar ca timp aprozimativ 30 minute, pe drumul noul realizat pe la Livada. Prețul 35.000 euro. Negociabil. Telefon 0743183715.

Alte știri