28 aprilie: Incidența cazurilor de COVID-19 în fiecare județ. Vezi cum stă Bihorul

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 2.240 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.  

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba20403622,26
2.Arad23138552,29
3.Argeș26360711,47
4.Bacău25557551,23
5.Bihor28235752,28
6.Bistrița-Năsăud11529391,58
7.Botoșani13825180,97
8.Brașov42667812,05
9.Brăila12890321,69
10.Buzău12158331,19
11.Caraș-Severin10847482,06
12.Călărași9793391,11
13.Cluj559241343,01
14.Constanța42042781,83
15.Covasna8177472,10
16.Dâmbovița22044291,01
17.Dolj25944491,22
18.Galați26854611,72
19.Giurgiu10764211,37
20.Gorj908280,49
21.Harghita7888201,31
22.Hunedoara22330572,08
23.Ialomița10553291,31
24.Iași41555691,19
25.Ilfov44110883,01
26.Maramureș20069240,55
27.Mehedinți8022231,12
28.Mureș231451312,01
29.Neamț18242 461,30
30.Olt14174201,24
31.Prahova33720891,90
32.Satu Mare12763171,08
33.Sălaj10619181,68
34.Sibiu25600552,07
35.Suceava23775140,46
36.Teleorman13272301,69
37.Timiș532091002,21
38.Tulcea8157151,25
39.Vaslui15652170,75
40.Vâlcea15955391,58
41.Vrancea10331231,08
42.Mun. București1792353083,12
43.Cazuri noi nealocate pe județe  1170*-27 
 TOTAL1.051.7792.240 
Distribuie informația

Casă de vânzare în Sânnicolau Român, 3 camere - 150 mp, verandă, anexe. Plus o bucătărie de vară. Teren pentru grădină în suprafață de 15 ari. Fântână proprie. Posibilități de racordare la canalizare, apă și gaz. Drum asfaltat. Zonă foarte liniștită la o distanță de 30 km de Oradea, iar ca timp aprozimativ 30 minute, pe drumul noul realizat pe la Livada. Prețul 35.000 euro. Negociabil. Telefon 0743183715.

Alte știri