6 orădeni, pe podiumul Cupei României la Taekwondo WT

În perioada 11-13 Noiembrie, a avut loc la sala sporturilor Antonio Alexe din Oradea, Cupa României la Taekwondo WT. Competiția a fost organizată de către Federația Română de Taekowndo WT, cu sprijinul cluburilor orădene ACS White Lion și CS Crișul.

Au participat peste 470 de sportivi de la 33 de cluburi din întreagă țară. Cele din Oradea au avut 22 de sportivi înscriși la această competiție, la toate categoriile de vârstă.

Locul 3, Gorog Natalia, Copii 2 (U7) Feminin, +25kg, ACS WHITE LION

„Toţi sportivii noștri au avut evoluții bune, chiar dacă mulți dintre ei au participat în premieră la o competiție de Taekwondo WT. Cu siguranță această şansă îi va ajuta să se dezvolte mai mult, iar în timp vor apărea şi mai multe medalii. Competiția a fost un real succes, iar pentru iubitorii artelor martiale a fost o bună ocazie pentru a urmării una dintre cele mai tari competiții la nivel național, Taekwondo WT fiind o disciplină olimpică.
Pentru oportunitatea de a organiza această competiţie în Oradea, mulţumim Federaţiei Române de Taekwondo WT,  dar şi părinţilor care au fost alături de noi în aceste zile, şi nu în ultimul rând,  conducerii clubului CS Crişul Oradea”, a declarat Zoltan Mureşan, preşedinte ACS White Lion.