Baschetbalistii oradeni au egalat in ultima secunda de joc si au castigat in prelungiri

Meciul din Banie a fost dramatic. CSM CSU Oradea continuă forma bună arătată în Basketball Champions League și în Liga Națională. Campioana României câștigă al doilea meci consecutiv în prelungiri. Elevii lui Cristin Achim au reusit, sambata seara, o victorie la diferenta de 5 puncte. CSM CSU Oradea învinge pe SCM Universitatea Craiova cu scorul de 87-82 (17-18, 14-20, 17-14, 24-20, 15-10).

Muhamed Pasalic a fost omul meciului cu 20 de puncte, 2, recuperări și 2 pase decisive. Martin Zeno a reușit 17 puncte, 5 recuperări și 3 pase decisive. Branko Mirkovic a totalizat 15 puncte, 6 pase decisive și 3 recuperări, în timp ce Sean Denison a terminat în double-double, 14 puncte și 10 recuperări.

CSM Oradea se va deplasa în Italia pentru a disputa partida decisivă care va stabili în care competiție europeană vom evolua mai departe, Basketball Champions League sau FIBA Europe Cup. Orădenii vor confrunta redutabilă formație Reyer Venezia Mestre.