Baschetbalistii oradeni au obținut al 4-lea succes în grupele Basketball Champions League

Campioana României a reușit să o învingă pe Maccabi Rishon Lezion, la Arena Antonio Alexe, cu scorul de 69-64, dupa un final de meci electrizant.

Spre sfarsitul sfertului patru, oradenii au recuperat terenul pierdut si au reusit in ultimele minute ale partidei sa se impuna in fata campioanei din Israel. Publicul din Sala Antonio Alexe a fost din nou, la inaltime.

Martin Zeno a fost cel mai bun marcator al lui CSM CSU Oradea cu 18 puncte lângă care a adăugat 3 recuperări și 3 pase decisive. Sean Denison a terminat în double-double, 14 puncte și 11 recuperări, iar Titus Nicoară a contribuit cu 11 puncte și 7 recuperări.