Baschetbalistii oradeni au pierdut duelul cu italienii de la Umana Reyer Venezia din etapa a 7-a a Basketball Champions League

Prima repriză a fost una echilibrată, cu multe schimbări la conducere și răsturnări de situație. După pauză echilibrul s-a păstrat, iar după sfertul trei scorul era egal 50-50.

Italienii au făcut diferența în ultimul act al partidei când au reușit un joc excelent de la mare distanță, la final apropiindu-și victoria, scor 73-69.

Uros Lucic, la primul meci al sezonului pentru Oradea a reușit 15 puncte, 5 recuperări și 3 pase decisive. Sean Denison a înregistrat 14 puncte, 9 recuperări și o pasă decisivă , în timp ce Branko Mirkovic a izbutit 12 puncte, 7 pase decisive și 3 recuperări.