Claudiu Keşeru a marcat pentru Ludogoreţ, în meciul cu galezii de la The New Saints

Atacantul orădean Claudiu Keşeru a marcat pentru campioana Bulgariei, Ludogoreţ Razgrad. Echipa sa a făcut un pas mare spre play-off-ul Europa League, joi seara, după ce a surclasat formaţia galeză The New Saints cu scorul de 5-0, pe teren propriu, în prima manşă din turul al treilea preliminar.

Atacantul Claudiu Keşeru a înscris în minutul 65, iar fundaşul Cosmin Moţi (căpitan) a închis tabela în minutul 76, reluând în plasă mingea respinsă de portar la penalty-ul executat de el. Celelalte goluri ale gazdelor au fost înscrise de Ryan Harrington (10, autogol), Mavis Tchibota (28), din pasa lui Keşeru, şi Jody Lukoki (43).
Keşeru şi Moţi au fost integralişti, iar Dragoş Grigore s-a aflat pe banca de rezerve.