CSM CSU Oradea, duel cu Steaua București pentru un loc în semifinalele Cupei României

CSM CSU Oradea a ajuns la București pentru manșa a 2-a din sferturile de finală ale Cupei României la baschet masculin – ediția 2018/19. Finalistă a trei din ultimele cinci ediții desfășurate, formația bihoreană se duelează cu Steaua din localitate pentru un loc în Final Four-ul întrecerii.

În urmă cu o săptămână, la Arena Antonio Alexe, în prima manșă, formația bihoreană s-a impus cu scorul de 83-63. A fost o partidă controlată de CSM CSU Oradea, însă desprinderea și o mare parte a avantajului de 20 puncte în perspectiva returului au fost obținute în ultimele opt minute ale primei manșe.

Se califică echipa care marchează mai multe puncte cumulat în cele două manșe. Meciul se dispută miercuri (20.03), ora 16:30, la Sala Regimentului de Gardă Mihai Viteazu din capitală. Partida este transmisă în direct la DigiSport 3.