CSM CSU Oradea, înfrângere dramatică în deplasare de la Tsmoki Minsk

CSM CSU Oradea a pierdut ultimul meci disputat în faza a 2-a din faza grupelor în FIBA Europe Cup – ediția 2019/20. Roș-albaștrii au pierdut pe terenul lui Tsmoki Minsk, scor 68-62, în runda a 6-a din Grupa J a competiției. Partida a fost decisă după o repriză de prelungiri.

Nikola Markovic a totalizat 19 puncte, 11 recuperări, Sean Barnette a terminat cu 10 puncte, 3 intercepții, Kris Richard a terminat cu 9 puncte, 6 pase decisive, Aaron Broussard a adăugat 9 puncte, 5 recuperări.

După acest meci Tsmoki Minsk a terminat Grupa J pe primul loc, cu 4 victorii și 2 înfrângeri, în timp ce Oradea a terminat pe poziția a patra, cu 2 victorii și 4 înfrângeri. Elevii lui Cristian Achim incheie astfel aventura în cupele europene.