CSM Oradea s-a impus fără probleme în fața celor de la CSA Steaua

Ultimul duel al turului sferturilor de finală ale Cupei României s-a încheiat cu victoria a CSM Oradea în fața celor de la CSA Steaua, după un meci pe care gazdele l-au avut sub control din primul până în ultimul minut, scor 83-63. Partida a avut loc la Arena Antonio Alexe, în cursul serii de miercuri (13.03), fiind transmisă în direct la DigiSport.

Din echipa lui Cristian Achim s-au remarcat: Giordan Lee Watson cu 17 puncte (3×3), 3 recuperări și 2 pase decisive, Arturas Valeika cu 17 puncte, 7 recuperări și 2 pase decisive și Dragan Zekovic cu 17 puncte (3×3) și 11 recuperări.

CSM Oradea urmează să se deplaseze miercuri, 20 martie, la București, cu un avantaj liniștitor de 20 de puncte. Meciul va avea loc în Sala Mihai Viteazul si va debuta la ora 16,30.