Cupa României 2017 la judo a adus pe tatami la Oradea peste 130 de sportivi

CSM Liberty Oradea s-a clasat pe locul al 3-lea în ierarhia pe echipe la Cupa României 2017 la judo. Evenimentul s-a desfășurat la Oradea și inclus medalii de aur pentru nouă cluburi.

Andreea Florian la categoria 63 kg feminin, respectiv Laszlo Szoke la 73 kg masculin, cu adus două medalii de aur clubului orădean la concursul din municipiul resedinta de judet a Bihorului.

UCSM Cluj-Dinamo și CSU Pitești au câștigat câte trei medalii de aur. CSM CFR CSS Ploiești, CSM Miercurea Ciuc, CS Politehnica Iași, CSA Steaua București, CSȘ Rapid București, respectiv CSU Craiova au obținut medalii de aur în concursul de la Oradea.

Evenimentul găzduit la Arena Antonio Alexe s-a bucurat de participarea a 138 sportivi, reprezentând 29 cluburi din România.