Cupa “Vulturul Negru” şi-a desemnat câştigătorii. Patru probe câştigate de tenismeni orădeni

Terenurile de tenis din cadrul Bazei Sportive „Antonio Alexe” au găzduit, timp de patru zile, cea de-a patra ediţie a Cupei „Vulturul Negru”. Concursul a fost rezervat sportivilor de la categoriile de vârstă de 10, 12, 14 şi 16 ani, dar şi seniorilor. Patru dintre cele 9 probe au fost câştigate de către sportivi orădeni.

Probele rezervate seniorilor au fost adjudecate de reprezentanţii clubului gazdă, CSM Oradea. La feminin s-a impus Daria Jula, iar la masulin, Nimrod Nemeş.

La categoria de 16 ani, în proba masculină s-a impus Christian Teszari, tot de la CSM Oradea, iar la categoria 14 ani, masculin, pe primul loc s-a situate Ionuţ Darian Gal, de la Sănătatea Oradea.