Debut cu un egal pentru CSM Digi Oradea în jocul de deschidere al turneului LEN Champions League

CSM Digi Oradea și Enka Istanbul au remizat în jocul de deschidere al turneului LEN Champions League – ediția 2018/19 găzduit la Oradea.
Elevii lui Dorin Costrăș și Ciprian Cîmpianu au avut două superiorități numerile pe final de meci, dar nu au reușit să le fructifice, pentru ca în ultimul minut să fie Enka în superioritate numerică. Niciuna dintre protagoniste nu a punctat în ultimele opt minute de joc, rezultatul partidei fiind de 7-7.

Seiya Adachi a punctat de trei ori, Guimaraes a marcat de două ori, iar Levente Vancsik și Viktor Kovats au marcat câte un gol fiecare pentru CSM Digi Oradea.

Sâmbătă (29.09), cu începere de la ora 19:30, la bazinul olimpic Ioan Alexandrescu din Oradea, CSM Digi se duelează cu campioana în exercițiu a Franței, Team of Strasbourg. În deschidere, AN Brescia întâlnește Enka Istanbul. Intrarea este liberă.