George Puşcaş a înscris pentru Pisa, în ultima etapă din Serie B

Atacantul român George Puşcaş a marcat un gol pentru AC Pisa, care a învins-o pe Frosinone cu scorul de 2-1, vineri, în deplasare, într-un meci din etapa a 38-a, ultima, a ligii secunde italiene de fotbal.

Bihoreanul a deschis scorul în min. 16, apoi oaspeţii s-au desprins prin golul reuşite de Giuseppe Sibilli (20). Gazdele au punctat după pauză, prin autogolul lui Maxime Leverbe (65). George Puşcaş a ajuns la 8 goluri marcate în 18 partide pentru Pisa.

Internaţionalul român a evoluat 79 de minute, iar mijlocaşul Marius Marin a fost înlocuit în min. 90+3, după ce a primit un cartonaş galben în min. 71.

Echipele clasate pe locurile 5-8 vor evolua în primul tur al play-off-ului, iar câştigătoarele vor juca împotriva formaţiilor de pe locurile 3-4, Monza şi Pisa. Echipa care va câştiga barajul va promova în Serie A.

Sursa: agerpres.ro