Irina Bara, în turul doi la turneul de categorie 125k de la Praga

Jucătoarele Irina Bara, Laura Ioana Paar, Gabriela Ruse şi Alexandra Cadanţu s-au calificat, sâmbătă, în turul doi al turneului de categorie 125k de la Praga.

Irina Bara, numărul 161 mondial şi cap de serie 10, s-a impus în faţa sportivei Zuzana Zlochova (317 WTA), din Slovacia, scor 6-2, 6-2. Bihoreanca o va avea adversară in turul doi pe sportiva australiană Seone Mendez (275 WTA).

Ruse, locul 169 WTA şi favorită 16, a învins în prima rundă o româncă, pe Irina Fetecău (303 WTA), scor 6-2, 6-4. Paar, locul 198 WTA, a trecut în primul tur de germana Jule Niemeier, numărul 301 mondial, scor 6-3, 6-4, iar Cadanţu (292 WTA) a câştigat în runda inaugurală confruntarea cu americanca Jamie Loeb (267 WTA), scor 2-6, 6-1, 6-1.

Favorită principală la Praga este Monica Niculescu, locul 138 WTA. Ea va juca în primul tur cu sportiva din Ungaria Panna Udvardy (346 WTA).

COMPANIE DE TRANSPORT INTERNAȚIONAL MĂRFURI ȘI LOGISTICĂ din Parcul Industrial Borș