Larisa Florian a terminat pe locul 5 la Grand Slam-ul de judo de la Ekaterinburg

Larisa Florian a participat la Grand Slam-ul de judo de la Ekaterinburg, Rusia. Sportiva de la CSM Liberty Oradea a luat startul în proba de -52 kilograme feminin.

Orădeanca și-a câștigat duelurile din preliminarii, învingându-le pe Oishabonu Qubonalieva (TJK) și Agata Perenc (Polonia). Ea a avansat în semifinale, ude a fost depășită de Natalia Kuziutina (Rusia). Atfel, Larisa a ajuns în duelul pentru medalia de bronz, unde s-a confruntat cu Rina Tatsukawa (Japonia), fiind învinsă.

Următorul eveniment de judo este programat la finele săptămânii viitoare. Este vorba despre Campionatul Național al României la individual seniori. Competiția din 24-25 martie anul curent se va desfășura la Sala Sporturilor Horia Demian din Cluj-Napoca.