“Luceferii” n-au stralucit deloc si parasesc actuala editie a Cupei Romaniei la fotbal

Elevii lui Cristi Dulca au pierdut partida sustinuta, in deplasare, cu Sanatatea Cluj cu scorul de 1-3, contand pentru Cupa Romaniei.

Gazdele s-au impus de la debutul partidei si au marcat repede prin Ceaca. Desi au egalat in minutul 17, prin Trif, bihorenii erau condusi la pauza cu 2-1, prin golul reusit de Adrian Lupu. Clujenii au inscris din nou in partea doua a jocului prin Vitan si tabela de marcaj s-a inchis la scorul de 3-1 pentru gazde.

In aceste conditii, Sanatatea Clui merge mai departe in 16-imile Cupei Romaniei, in timp ce Luceafarul trebuie sa adune cat mai multe puncte in campionat pentru a iesi din zona retrogradarii, cat mai repede.