Medalie de bronz pentru Covaci Angelo de la Crişul Oradea, la Cupa României de Tineret la box

În perioada 6-11 martie 2023, la Brăila s-a desfăşurat Cupa României de Tineret la box , acolo unde la startul competiţiei s-au aliniat 109 sportivi, reprezentând 70 de cluburi din ţară. Clubul Sportiv Crişul Oradea a fost reprezentat de sportivul Covaci Angelo (antrenor Viorel Crăciunea) , care în cadrul categoriei de 54 Kg a susţinut trei meciuri.

Primul meci l-a disputat cu sportivul Secetă Alexandru (C.S. Slatina) pe care l-a învins la puncte, cel de-al doilea meci l-a câştigat în faţa sportivului Bănică Nicolaie (CSM Ploieşti), pierzând la puncte cu sportivul Botezatu Cornel, legitimat la Unirea Iaşi, cu o decizie de 3-2, astfel Angelo a ocupat locul III al podiumului.

Clubul Crişul Oradea multumeste sponsorului Agroind Cauaceu SRL.