Medalii de bronz pentru CSM Oradea la Naționale de Tenis pe echipe la nivel de seniori masculin

CSM Oradea a cucerit medaliile de bronz la Campionatele Naționale de Tenis pe echipe la nivel de seniori masculin – ediția 2022. Evenimentul s-a desfășurat la Centrul Naționale de Tenis din București, în perioada 10-14 Octombrie anul curent.

Opt echipe au luat startul la acest eveniment. Între acestea s-a numărat echipa orădeană, sub comanda căpitanului nejucător Artimon Apostu Efremov. Echipa CSM-ului a fost alcătuită din Christian Zoltan Teszari, Dragoș Nicolae Cazacu, Carel Pieter Wessel, Eric Davic Verdeș și Alexandru Cristian Dumitru. Toți sunt născuți în cursul anului 2004.

În primul tur, direct eliminatoriu, CSM Oradea a învins CS Universitatea Cluj-Napoca, scor 7-0. Astfel, s-a calificat între primele patru echipe, acolo unde s-a jucat pe sistemul fiecare cu fiecare.

CSM Oradea a pierdut confruntările cu Dinamo București 1 și Tennis Club București. În ultimul meci, echipa orădeană a învins Steaua București, scor 4-3 și astfel s-a clasat pe locul al 3-lea în clasamentul final