Medalii obținute de orădeni la Campionatul Național de judo pentru juniori III

Poiana Brașov a găzduit ultima întrecere de judo din acest an calendaristic. Competiția s-a adresat categoriei juniori III, adică sportivi cu vârsta mai mică de16 ani. Condițiile de desfășurare oferite de Sala Nato a Hotelului Piatra Mare au fost deosebite, fiind, totodată, respectate cu strictețe toate măsurile sanitare impuse în această perioadă din cauza pandemiei.

LPS Bihorul a fost reprezentat în concurs de 7 sportivi, în timp ce Crișul Oradea a avut doar două reprezentante, coordonati de Olimpia Ianc, Ioana Hanaș și Alexandru Goncearenco.

Cel mai bun rezultat al delegației orădene a fost obținut de către Iasmina Gyoker, reprentantanta CS Crișul devenind campioana națională a categoriei 70 kg.

Alți doi sportivi de la LPS Bihorul au urcat pe podiumul de premiere. Este vorba despre Raul Bodea , care a terminat al doilea, în cadrul categoriei 73 kg, si respectiv Bianca Popa , ocupanta locului al III-lea, la 57 kg.