O nouă victorie pentru baschetbaliștii de la CSM CSU Oradea

CSM CSU Oradea a obținut a 2-a victorie la turneul de Cupa României la baschet masculin – ediția 2020/21 găzduit în Arena Antonio Alexe. Marți, 10 noiembrie, adversar a fost BC Athletic Constanța. Rezultatul final al unei partide cu două reprize diametral opuse a fost de 101-60.

Luni, CSM CSU Oradea a trecut de CSM Miercurea Ciuc, scor 68-40, în primul joc disputat la acest turneu. Așadar, roș-albaștrii au ajuns la 2-0 în cadrul acestui turneu.

Miercuri, 11 noiembrie este zi de pauză la turneul de Cupa României Masculin de la Oradea.

Următorul meci al roș-albaștrilor este programat joi, 12 noiembrie, de la ora 17:30, atunci când adversar este performera acestui turneu, SCM U Craiova, echipă ce are un bilanț general de 3-0 la ora actuală. Confruntarea va putea fi urmărită în transmisiune directă atât la TV, pe DigiSport, cât și pe internet, prin intermediul FRB TV.