O.T.L. S.A. invită orădenii, zilnic, de luni până vineri, la plimbări de agrement cu Autobuzul Cabrio care va efectua curse începând cu ora 12:00, la interval de o oră, până la ora 19:00 (ultima cursă), iar sâmbătă şi duminica, începând cu ora 11:00, la interval de o oră, până la ora 18:00.
Autobuzul va opri în următoarele staţii de pe traseu: P-ţa Unirii – Universitatea Partium – Autogara Decebal – Grădina Zoologică – Muzeul Ţării Crişurilor – Oficiul de Cadastru – Universitate – Cimitirul Rulikowski – Universitate – Oficiul de Cadastru – Muzeul Ţării Crişurilor – Biserica cu Lună – P-ţa 1 Decembrie/Bloc Turn – Centrul Civic/CEC – Magazinul Crişul – Şirul Canonicilor – Gara Centrală – Episcopia Ortodoxă – Parcul Traian – Iosif Vulcan – P-ţa Ferdinand – P-ţa Unirii.
Preţul unui bilet pentru adulţi este 10 lei, iar pentru copii 5 lei. Biletele se vor achiziţiona de la şofer, la urcarea în autobuz.