Rezultat remarcabil pentru Patricia Goina la Selecția Națională U14

Patricia Goina, sportivă legitimată la CSM Oradea, a ocupat locul 2 la Selecția Națională U14 feminin, turneu de tenis desfășurat în luna aprilie anul curent, la București. Evenimentul a reunit 16 sportive. Acestea au jucat într-un prim tur eliminatoriu. Cele opt învingătoare au avansat pe tabloul șah, unde s-a jucat în sistem fiecare cu fiecare.

Sportiva originară din Oradea, antrenată de Bogdan Sturzu, s-a duelat cu cele mai bune sportive din țară la această categorie de vârstă. Patricia a jucat șapte partide, câștigând cinci dintre ele. Cu un bilanț de cinci victorii și două înfrângeri, tenismena din Oradea s-a clasat pe locul al 2-lea, fiind devansată de Maria Ciubotariu, sportivă ce a acumulat șase victorii. Podiumul a fost completat de Carmen Herea.